op 24-04-2021
Turnhout
van 10.00 u. tot 11.00 u.
15-06-2021 tot 24-04-2021
Turnhout
van 19.00 u. tot 20.00 u.
op 18-08-2021
Turnhout
van 19.00 u. tot 20.00 u.
Mijn passie is duidelijk. Ik kies bewust voor een job in de leefgroepwerking binnen de gehandicaptensector. Nu ik ook zorgkundige taken mag uitvoeren, heb ik een extra troef op de arbeidsmarkt in handen en help ik waar ik kan. Dit gecombineerd traject is voor mij het beste uit 2 werelden.
Joris
In deze opleiding combineer je twee leertrajecten:
Deze opleiding is een duo-opleiding en is uniek: je krijgt een opleiding in de zorg als opvoeder/begeleider én als zorgkundige. Je kan werken als opvoeder/begeleider, maar mag ook zorgkundige handelingen verrichten. Uiteraard kan je ook in de ouderenzorg of thuiszorg tewerkgesteld worden. De mogelijkheden in het werkveld zijn oneindig met deze dubbele opleiding!
Wat er zoal aan bod komt:
Je bent 16 jaar.
Of 15 jaar als je minstens 2 jaar secundair onderwijs volgde.
Voor deze opleiding heb je geen voorkennis nodig.
Je kan pas starten na het bijwonen van een infosessie en een individueel gesprek (intakegesprek) met je trajectbegeleider. Plaats en data van de infosessies vind je onderaan op pagina.
Na elke module waarvoor je slaagt, behaal je een officieel erkend deelcertificaat.
Eenmaal de opleiding volledig afgewerkt, behaal je het certificaat of diploma van Jeugd- en Gehandicaptenzorg en het certificaat of diploma van Zorgkundige.
Wie onze opleiding Aanvullende Algemene Vorming volgt, haalt meteen ook zijn diploma secundair onderwijs in huis. Dit kan zowel voor, als na de beroepsopleiding of gelijktijdig afhankelijk van je gekozen traject.
Met het certificaat of diploma van Zorgkundige kan je je registreren bij het Agentschap voor Zorg en Gezondheid van de Vlaamse Overheid. Je ontvangt daarop een visum van de Federale Overheidsdienst Volksgezondheid.
Met deze certificaten/diploma’s kan je aan de slag in de ruime thuis- en residentiële zorg zoals de gezins- en thuiszorg, Integrale Jeugdhulp, voorzieningen voor mensen met een beperking, woonzorgcentra, (psychiatrische) ziekenhuizen, thuisverpleging, begeleid wonen, arbeidszorgprojecten, (semi-)internaten, centra voor vluchtelingen en dagcentra.
Wanneer je kan aantonen dat je voorheen al bepaalde competenties (kennis/vaardigheden) hebt verworven (op basis van andere opleidingen, werkervaring enz.) dan kan je een aanvraag indienen voor een aangepast leertraject.
Via de EVK-procedure kan je een vrijstelling aanvragen op basis van een Eerder Verworven Kwalificatie (EVK). In het geval van de EVC-procedure kan je vrijstellingen bekomen op basis van Eerder Verworven Competenties (EVC). Lees meer: een vrijstelling via EVK-, EVC of vrijstellingsproef. Het resultaat van beide procedures is een traject op maat.
Het precieze tijdstip en de juiste leslocatie staan telkens onderaan op deze pagina vermeld in de overzichtstabel.
Voor meer info, zie de rubriek cursisteninfo.
Ben je werkzoekend? Onder bepaalde voorwaarden heb je dan recht op een VDAB-opleidingscontract.
Er zijn tal van financiële voordelen:
Om de opleiding te starten als werkzoekende, meld je je tijdig aan bij VDAB. Neem contact op met je plaatselijk VDAB-kantoor!