WAT LEER JE?
Reis je graag? Wil je van die hobby ook je beroep maken? Dan is deze opleiding misschien wel iets voor jou.
Als medewerker van een reisbureau of als touroperator kan je reizen uitstippelen en ze dan met commerciële flair aan de man brengen. Het is je job om je eigen enthousiasme voor toeristische bestemmingen, culturele uitstappen of recreatieve vakanties op je klant over te brengen. Je kan hem in verschillende talen vlotjes te woord staan en weet hem ervan te overtuigen om bij jou een reis te boeken, die je vervolgens administratief afhandelt.
Wat er zoal aan bod komt:
- vergroten van je kennis over tal van reisbestemmingen
- begrijpen hoe de toeristische sector in elkaar zit
- toeristische producten verkopen
- informaticapakketten, afgestemd op de sector
- professioneel met klanten omgaan
OPLEIDINGSSCHEMA

IETS VOOR JOU?
INSTAPVOORWAARDEN
Je bent 16 jaar.
Of 15 jaar als je minstens 2 jaar secundair onderwijs volgde.Voor deze opleiding heb je geen voorkennis nodig.
Je kan pas starten na het bijwonen van een infosessie en een individueel gesprek (intakegesprek) met je trajectbegeleider. Plaats en data van de infosessies vind je bovenaan de pagina.
STUDIEBEWIJS
Na elke module waarvoor je slaagt, behaal je een officieel erkend deelcertificaat.
Eenmaal de opleiding volledig afgewerkt, behaal je het certificaat of diploma van Medewerker Reisbureau/Touroperator.
Wie onze opleiding Aanvullende Algemene Vorming volgt, haalt meteen ook zijn diploma secundair onderwijs in huis.
TEWERKSTELLING
Met het certificaat of diploma van Medewerker Reisbureau/Touroperator kan je op de eerste plaats aan de slag in een reisbureau of bij een touroperator.
Deze opleiding is ook interessant voor wie zichzelf wil voorbereiden op voortgezette studies (HBO5 of professionele bachelors).
Wie zijn kennis van een vreemde taal wil vergroten, raden wij één van onze taalcursussen aan.
Heb je al voorkennis of ervaring?
Wanneer je kan aantonen dat je voorheen al bepaalde competenties (kennis/vaardigheden) hebt verworven (op basis van andere opleidingen, werkervaring enz.) dan kan je een aanvraag indienen voor een aangepast leertraject.
Via de EVK-procedure kan je een vrijstelling aanvragen op basis van een Eerder Verworven Kwalificatie (EVK). In het geval van de EVC-procedure kan je vrijstellingen bekomen op basis van Eerder Verworven Competenties (EVC). Lees meer: een vrijstelling via EVK-, EVC of vrijstellingsproef. Het resultaat van beide procedures is een traject op maat.
PRAKTISCHE INFO
Wanneer en hoelang?
- De volledige opleiding duurt 2 jaar en bestaat uit verschillende modules.
- Door de modulaire structuur kan je de opleiding ook deeltijds doen of op eigen tempo.
- Je bent verplicht aanwezig op alle contactmomenten.
- De kennis van een deel van de modules verwerf je via stages/werkplekleren en afstandsonderwijs.
Waar?
- Berchem
Recht op iets?
Deze opleiding geeft mogelijk recht op:
- Vlaams opleidingsverlof: Ja
- Opleidingscheques: Ja, onder bepaalde voorwaarden.
- Kmo-portefeuille: Ja
Voor meer info, zie de rubriek cursisteninfo.
Hoeveel kost het?
- Je betaalt € 1,50 per lestijd aan inschrijvingsgeld met een maximum van € 300 per semester en per opleiding.
- Onder bepaalde voorwaarden geniet je een (gedeeltelijke) vrijstelling van het inschrijvingsgeld. Lees er hier meer over.
- Bovenop het inschrijvingsgeld betaal je een bijdrage voor lesmateriaal en/of het gebruik van het elektronisch leerplatform.
- Voor meer info, zie de rubriek cursisteninfo.
Inschrijven
- Je kan voor deze cursus niet online inschrijven; je kan je enkel inschrijven op de campus .
- Je kan je wel online aanmelden voor een infomoment door je contactgegevens bovenaan te registeren onder infomoment op de datum van jouw keuze. Je ontvangt een bevestiging van jouw inschrijving voor de infosessie via mail.
- Inschrijven voor de opleiding is pas mogelijk na het intakegesprek op één van onze les- of inschrijflocaties.
Medewerker reisbureau/touroperator
van 14.00 tot 17.00 u
Berchem
Medewerker reisbureau/touroperator
van 15.00 tot 18.00 u
Berchem
05-09-2024 tot 14-11-2024
van 18.30 tot 22.00 u
Berchem
€ 60,00 lesgeld + € 8,00 extra kosten
10-01-2025 tot 21-03-2025
van 13.00 tot 16.30 u
Berchem
€ 60,00 lesgeld + € 8,00 extra kosten
24-03-2025 tot 05-05-2025
van 18.30 tot 22.00 u
Berchem
€ 60,00 lesgeld + € 8,00 extra kosten
02-09-2024 tot 03-02-2025
van 18.30 tot 22.00 u
Berchem
€ 120,00 lesgeld + € 16,00 extra kosten
09-01-2025 tot 08-05-2025
van 13.00 tot 16.30 u
Berchem
€ 90,00 lesgeld + € 12,00 extra kosten
Momenteel is er geen aanbod voor je zoekopdracht:
Wens je meer informatie? Neem contact.